Rozë

Nuk do ta besoni, ja sa vite mbushi sot Maestro

Autori: Gazeta inFokus 17:29 | 01 June 2023

Sot është një ditë speciale për Armaldo Kllogjerin.

I njohur gjerësisht si Maestro, Armaldo feston sot ditëlindjen e 48.

I lindur në 1 qeshor 1975, në qytetin e Gramshit, ai sot është këngëtar i njohur ku shquhet për muzikën e lehtë, popullore e Shqipërisë së jugut dhe klasike.

Por duhet thënë se karriera e tij mori një hov të paparë pas konkurrimit në BBV.

Maestro ishte padyshim një ndër banorët më të spikatur të BBV Albania 2, ku batutat e tij u kthyen në hit në rrjetet sociale.

Armaldo dhe bashkëshotja e tij Aida, janë prindër të një vajze e cila do të bëhet shumë shpejt më një motër të vogël.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

BËHUNI PJESË E GARËS KREATIVE!

Të tjera