Sport

Notat e lojtarëve: Belgjikë 2-3 Francë, ky futbollist ishte ylli i ndeshjes

Autori: Gazeta inFokus 23:33 | 07 October 2021

Kombëtarja e Francës e ka mposhtur Belgjikën me një rikthim sensacional të rezultatit nga 2-0 në 2-3, shkuan Gazeta inFokus.

Në takimin e zhvilluar në ‘Allianz Stadium’ në Torino, golat për francezët i realizuan Karim Benzema, Kylian Mbappe dhe Theo Hernandez, kurse për belgët i shënuan Yannick Carrasco dhe Romelu Lukaku.

Pas përfundimit të këtij ballafaqimi janë publikuar edhe notat e futbollistëve, të cilët u paraqiten në këtë duel.

Lojtari më i mirë i kësaj ndeshje ishte sulmuesi francez, Kylian Mbappe, i cili u vlerësua me notën (9.5), kurse dështimi i këtij takimi doli të jetë portieri belg, Thibaut Courtois, i cili mori notën (6.0).

Me poshtë keni notat e të gjithë futbollistëve, të cilët patën minuta në këtë përballje./Gazeta inFokus/

Të tjera