Fun & Video

Njihuni me këtë oaz fantastike në shkretëtirën Gobi (Foto)

Autori: Gazeta inFokus 17:03 | 16 May 2017
Ky oaz gjendet në shkretëtirën Gobi në Kinë.

Aty gjendet një liqen në formën e një gjysmëhëne i njohur me emrin Yueyaquan.

Oazi është një vend mjaft i frekuentuar nga turistët dhe për shkak të një objekti që është ndërtuar buzë saj.

Por fatkeqësisht ky liqen i vogël që nga viti 1970 ka filluar të thahet ndërsa tani është më i vogël dhe konkretisht është sa një e treta e sipërfaqës që ai kishte në fillim.

Çfarë është transplantimi i flokëve?

Të tjera