Fun & Video

Njeriu bokson me kangurin, shikoni çfarë ndodhë (Video)

Autori: Gazeta inFokus 10:01 | 10 May 2017
Ka qenë një kohë gjatë historisë, ku njerëzit kanë boksuar me kangurët.

Që në fillim të shekullit XX, njerëzit kanë boksuar me kangurët.

Boksimi i parë mes kangurit dhe njeriut është dokumentuar në vitin 1891. Fotot bënë bujë në të dy hemisferat.

Kur luftojnë, kangurët shpesh përdorin këmbët e tyre të para për të kapur kundërshtarët e tyre, dhe këmbët e tyre të pasme për t’ju dhënë atyre një goditje të shpejtë, transmeton lajmi.net

-Advertisement-

Në vitin 1978, aktivistët për të drejtat e kafshëve e ngritën më shumë zërin e tyre, kështu që sot ky sport shihet shumë rrallë sot.

Ndërkaq, në videon më poshtë do të shihni luftën mes kangurit dhe njeriut. Cili prej tyre mendoni se do të fitojë? 

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
BKS-ja kërkon nga Institucionet që sigurimi për bujqit të bëhët obligativ

Të tjera