Lajme

Njëri nga të arrestuarit e sotëm “ekspert i arratisjeve”, kështu rrëfente ikjet nga burgu para disa vitesh

Autori: Gazeta inFokus 20:05 | 30 November 2023

Njëri prej të arrestuarve në operacionin policor për kapjen e grupit kriminal që kryen grabitjen e armatosur, javën e kaluar në Suharekë, Bujar Basha – emër i njohur për organet e rendit, për shkak të të kaluarës së tij të bujshme. Sot, aii dyshohet se me një grup të organizuar kriminal kanë grabitur një argjendari në Suharekë. Por, kjo nuk është hera e parë që po akuzohet për grabitje.

Ai kishte qenë i arrestuar për grabitje edhe shumë kohë më parë, ndërsa ishte arratisur hiç më pak se katër herë nga burgu, shkruan Paparaci.com.

Së bashku me gjithë familjen e tij, Basha kishte qenë i arrestuar si i dyshuar për grabitje, ndërsa në emisionin “Betimi për Drejtësi” kishte rrëfyer për historinë e tij të arratisjeve.

-Advertisement-

“Gjatë kësaj kohe unë jam arratis 4 herë prej burgut. Jam arrestu, kam ik, jam arrestu, jam ik…Dy herë prej burgut të Prizrenit, dhe dy herë prej burgut të Dubravës. Herën e parë kur jam arrestuar në Prizren, pas 15 ditëve jam arratis prej burgut. E kam thy dritaren edhe përmes dritares në kulm, prapa zjarrfiksave, edhe jam arratis. Ka pasur roje, por kjo ka qenë aftësi tash. E kam përcjell atë momentin e dobët të stafit, të gardianit kur s’ka mujt me më pa, edhe kam ikë”, kishte thënë Bujar Basha në një invervistë për Betimi për Drejtësi.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Vrasja e Lulzim Fejzullahut, vjen reagimi i parë nga ministrja Haxhiu

Të tjera