Lajme

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur Turqinë, dyshohet për sulm terrorist

Autori: Gazeta inFokus 19:51 | 26 October 2020

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Turqi. Sipas asaj që kanë raportuar mediat e huaja, fillimisht ka qenë një person që ka qëlluar drejt policisë dhe më pas ka shpërthyer edhe bombën ku ka hedhur dhe veten në erë.

Mediat bëjnë të ditur se dyshohet se është sulm terrorist. Ende nuk janë dhënë detaje të tjera për këtë rast, ndërsa pritet që më vonë të dalin me versionin zyrtarë autoritetet turke.

Të tjera