Lajme

Një rast i vdekjes dhe mbi dy mijë raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Autori: Gazeta inFokus 14:48 | 23 January 2022

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë regjistruar 2 957 të reja me koronavirus, shkruan Gazeta inFokus.

Gjatë 24 orëve të fundit është shënuar një rast i vdekjes, ndërsa janë shëruar 458 persona nga ky virus.

“Nga 11.913 testime, 2.957 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, është shënuar një rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 458 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 160.705.

Në total numri i rasteve aktive është 17.743”, bëhet e ditur nga Ministria./Gazeta Infokus/

Të tjera

rel="nofollow"