Lajme

Një qytetar godet boks Sali Berishën

Autori: Gazeta inFokus 12:29 | 06 December 2022

Një qytetar ka sulmuar kreun e e Partisë Demokratike, Sali Berisha.

Mësohet se qytyetari e ka goditur Berishën me grusht në fytyrë.
Personi që grushtoi Sali Berishën gjatë protestës u shoqërua në fillim drejt selisë blu.

Në selinë e PD-së mbërritën menjëherë forcat e policisë. Shtetasi shfaqet i gjakosur dhe disa minuta më vonë në seli ka mbërritur ambulanca, për t’i dhënë ndihmën e parë. Policia njofton se po punohet për identifikimin e autorit, sapo të mjekohet.

PAMJET:

Të tjera