Lajme

Një prift ka përfunduar në pranga për dhunë në familje

Autori: Gazeta inFokus 19:33 | 25 June 2022

Një prift ka rënë në prangat e policisë në Greqi, pasi akuzohet për dhunë në familje.

Sipas medieve greke prifti ka tmerruar gruan e tij me sjelljen e tij agresive dhe të dhunshme.

Sipas informacioneve prifti e ka kthyer shtëpinë mbrapsht, duke hedhur çdo send në tokë, e për pasojë gruaja telefonoi linjën SOS.

Mësohet se në të kaluarën gruaja ka rënë viktimë e dhunës fizike, pasi në trupin e saj janë gjetur shenja që dyshohet se janë shenja dhune.

Dioqeza e Shenjtë e Dimitriados ku prifti punonte ka mbajtur qëndrim kundër dhunës në familje , ndërsa ka këshilluar gratë që të mos tolerojnë dhunën psikologjike, verbale, fizike. /abcnews

Të tjera