Lajme

Një i vdekur nga covid-19 në Kosovë në 24 orë

Autori: Gazeta inFokus 15:07 | 12 October 2020

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratorët private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 702 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.

Nga 702 mostra, 68 kanë rezultuar pozitiv, ndërsa është raportuar një rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv në Klinikën Infektive në QKUK, thuhet në njoftimin nga IKShPK-ja.

Numri total i rasteve pozitive është 16.247 raste nga 75.288 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 648 raste të vdekjes

Të tjera