Sport

Një francez për ndeshjen hapëse të Europianit, ja arbitri që do të vendosë drejtësi në Gjermani-Skoci

Autori: Gazeta inFokus 14:53 | 12 June 2024

Gjermania luan përballë Skocisë në “Allianz Arena” të Mynihut, në takimin hapës të Europianit “Gjermani 2024”, të premten e 14 qershorit.

UEFA ka vendosur që këtë takim t’ia besojë francezit Clément Turpin, teksa dhe ndëihmësit e tij do të jenë po ashtu nga Franca, Nicolas Danos dhe Benjamin Pages si anësorë, ndërsa François Letexier si arbitër i katërt. Në dhomën e sistemit VAR do të jetë francezi tjetër, Jérôme Brisard.

Eventi hapës i “EURO 2024” pritet të startojë që në orën 17:00 të 14 qershorit, e cila do të vazhdojë deri sa të fillojë ndeshja hapëse.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Shkolla Finlandeze lanson programin IMPACT: Tani edhe në gjuhën shqipe, me çmim të përballueshëm

Të tjera