Sport

Nga sot, nis Kampionati Botëror në basketboll

Autori: Gazeta inFokus 10:14 | 25 August 2023

Nga sot, do të nis ngjarja kryesore në botën e basketbollit për sa i përket kombëtareve – Kampionati Botëror.

Ndeshja e parë do të jetë në mes Angolas dhe Italisë, në grupin A. Në të njëjtin grup do të ballafaqohet edhe Republika Dominikane me Filipinet.

Angola – Itali, 10:00.

-Advertisement-

Republika Dominikane me Filipine, 14:00.

Ndërkohë, në grupin D, Meksika do të ndeshet me Malin e Zi, teksa Egjipti me Lituaninë.

Meksikë – Mali i Zi, 10:45.

Egjipt-Lituani, 14:30.

Në grupin E, Finlanda do të ketë punë me Australinë. Ndërsa ballafaqimi kryesor i ditës, pritet të jetë Gjermania me Japoninë.

Finlandë – Australi, 10:00.

Gjermani-Japoni, 14:10.

Teksa në grupin, do të ketë tjetër përballje interesante, Kanadaja me Francën dhe Letonia me Libanin.

Letoni – Liban, 11:15.

Kanada-Francë, 15:30.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Universiteti #1 në SHBA për inovacion vjen në Kosovë?

Të tjera