Lajme

Nga këto komuna janë rastet pozitive me Covid-19

Autori: Gazeta inFokus 15:09 | 20 November 2020

IKSHPK-ja ka publikuar 855 rastet pozitive me Covid-19 për 24 orët e fundit, shkruan Gazeta inFokus.

Prishtina është komuna e pare që ka 298 raste pozitive brenda 24 orëve të fundit, komuna e dytë është e Mitrovicës me 62 raste, kurse komuna e tret që ka 60 raste është e Gjilanit.

“Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 298 raste, Mitrovicë 62 raste, Gjilan 60 raste, Vushtrri 50 raste, Fushë-Kosovë 45 raste, Ferizaj 44 raste, Podujevë 37 raste, Prizren 36 raste, Lipjan 34 raste, Gjakovë 25 raste, Pejë 18 raste, Suharekë 17 raste, Drenas 15 raste, Viti 15 raste, Skenderaj 12 raste, Malishevë 11 raste, Kamenicë 10 raste, Klinë 10 raste, Shtime 10 raste, Deçan 8 raste, Rahovec 8 raste, Istog 7 raste, Obiliq 7 raste, Kaçanik 4 raste, Dragash 3 raste, Mamushë 3 raste, Kllokot 2 raste, Novobërdë 2 raste dhe me nga 1 rast komunat Graçanicë dhe Zveçan”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së./Gazeta inFokus/

Të tjera