Kulturë

Nexhmije Pagarusha do të përjetësohet me një skulpturë

Autori: Gazeta inFokus 10:12 | 12 October 2023

Këngëtarja ikonike Nexhmije Pagarusha do të përjetësohet me një skulpturë, sipas Albinfo.ch.

Bilbili i Kosovës do të vijë si skulpturë nga duart e artistit Agon Qosja i cili i ka publikuar fotografitë se si do të duket ajo.

Pagarusha vdiq më 2020 në moshën 86-vjeçare duke lënë pas një trashëgimi të pashlyeshme në muzikën shqiptare.

-Advertisement-Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Artmotion: Jemi të Kosovës, nuk i kemi shkelur ligjet e Kosovës, shpifësit do të përballen me ligjin

Të tjera