Sport

Newcastle bën ofertë qesharake për yllin e Barcelonës

Autori: Gazeta inFokus 14:26 | 12 June 2024

Barcelona ka marrë një ofertë nga Newcastle United për Ferran Torres, i cili iu bashkua klubit dy vjet e gjysmë më parë nga Manchester City. Nëse Barcelona pranon, do të jetë më pak se gjysma e asaj që ka paguar.

Sipas gazetës Mundo Deportivo, Newcastle ka bërë një ofertë të ulët prej 15 milionë euro, plus 5 milionë euro bonuse për sulmuesin spanjoll.

Torres fillimisht i kushtoi Barcelonës 55 milionë euro nga Manchester City, por që nga ajo kohë ka pasur vështirësi për t’u vendosur në ekip.

-Advertisement-

Pas një fillimi të mirë, Torres luftoi para portës në sezonin e tij të parë të plotë, dhe ky sezon ishte mbresëlënës kur ai pati shanse, por luftoi me lëndimet.

Ai arriti 42 paraqitje, 11 gola dhe 4 asistime, pavarësisht mungesës së pjesëve të mëdha të ndeshjeve, dhe duket shumë e pamundur që Barcelona të pranojë një tarifë kaq të ulët për 24-vjeçarin.

Edhe me dëshpërimin e tyre për të siguruar fonde, dhe duke pasur parasysh se janë të hapur për të shitur Torres për ofertën e duhur, do të ishte një surprizë e madhe t’i shihje ata të pranojnë kaq pak, pasi ai përgatitet për Euro 2024 me Spanjën.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Etiketa:
Comodita në Gjermani shpalos koleksionin e produkteve të reja në panairin Heimtextil në Frankfurt

Të tjera