Lajme

Në sheshin e qytetit të Podujevës sot zbulohet shtatorja e Adem Demaçit

Autori: Gazeta inFokus 09:13 | 26 November 2023

Nën përkujdesjen e kryetarit të Podujevës, Shpejtim Bulliqi sot nga ora 13:00 në sheshin e qytetit mbahet manifestimi dhe zbulimi i shtatores së veprimtarit Adem Demaçi.

Në këtë ngjarje i pranishëm do të jetë edhe kryeministri Albin Kurti, familja e Demaçit dhe bashkëveprimtarë të tij nga të gjitha trevat shqipfolëse.

Adem Demaçi ishte veprimtar që luftoi për kauzën kombëtare.

-Advertisement-

Për angazhimin e tij politik, ai vuajti 28 vjet burgim në burgjet e Jugosllavisë.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
E treta e verteta, shpallet fituesi I trete I Lojes Shperblyese se Artmotion?

Të tjera