Sport

Në Argjentinë të sigurt! Ja skuadra ku do trasnferohet Leo Messi (FOTO)

Autori: Gazeta inFokus 12:45 | 25 January 2023

Pas transferimit të C.Ronaldo-s te Al-Nassr, tifozët e futbollit janë kurioz për të kuptuar të ardhmen e Lionel Messi-t.

“Pleshti” është në përfundim të kontratës me PSG, e cila i skadon në fund të këtij sezoni. Në mënyrë surprizë, Leo nuk është më aq i bindur për të vijuar karrierën në Paris, pasi duket se triumfi në Botëror ka bërë që të reflektojë më gjatë.

Nga Argjentina, mediat shkruajnë me siguri se Messi ka vendosur të largohet nga Parisi, së fundmi ka refuzuar ofertën për të rinovuar kontratën.

Suksesi në Botëror ka plotësuar yllin argjentinas, dhe tani as një sukses i mundshëm me PSG në Champions nuk e josh më. Mediat shtojnë se opsionet mbeten të njëjta, një transferim në Florida tek Inter Miami dhe opsioni për tu rikthyer në Barcelonë, pista e fundit është pak më e ndërlikuar pasi marrëdhëniet e Messit me Laporta-n janë ftohur shumë.

Etiketa:

Të tjera