Sport

Ndizet ndeshja në ‘San Siro’, Italia realizon ndaj Spanjës

Autori: Gazeta inFokus 22:34 | 06 October 2021

Italia dhe Spanja po luajnë aktualisht në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kombeve, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në stadiumin ‘San Siro’ në Milano, kombëtarja e Italisë e ka ngushtuar rezultati 2-1 në minutën e 83’.

Golin për italianët e ka realizuar mesfushori i Romës, Lorenzo Pellegrini.

Ndryshe, Italia po luan me një lojtar me pak nga minuta e 42’.

Kjo pasi mbrojtësi i Juventusit, Leonardo Bonucci, u përjashtua nga loja me karton të kuq, pas dy të verdhëve./Gazeta inFokus/

Të tjera