Lajme

Mustafa e merr një kompliment të papritur nga zyrtarja e Lista Srpska

Autori: Gazeta inFokus 14:54 | 02 May 2017

Ish-ministrja e Administrimit të Pushtetit Lokal në Qeverinë e Kosovës, Mirjana Jevtiq, derisa ka folur për “copëtimin” e Listës Srpska, duke thënë se përgjegjësia për këtë i bie Marko Gjuriqit, nuk ka harruar ta përmend edhe kryeministrin Isa Mustafa, për të cilin e dha një kompliment të papritur.

Zyrtarja e Listës Srpska, Mirjana Jevtiq, në një emision të RTK’së, “Lirshëm serbisht”, në cilësinë e zëvendësministrës për Punë e Politikë Sociale, ka dhënë një kompliment për kryeministrin Isa Mustafa.

Kryeministrin Mustafa, Jevtiq e ka cilësuar si “shumë të kulturuar dhe zotëri korrekt”.

Për zgjedhjen e saj ministre, ka sqaruar se shumica e Listës Srpska ishin pajtuar me propozimin e Sllavko Simiqit që ajo të merr këtë post, “ndërsa mua vetëm ma kanë komunikuar vendimin. Thanë se nuk ishin të kënaqur me ministrin paraardhës, Lubomir Mariqin”, ka thënë ajo.

SHKUNDEN ÇMIMET për Ramazan!

Të tjera