Lajme

Mustafa: Demarkacionin e procedojmë kur e dimë se kalon

Autori: Gazeta inFokus 15:32 | 29 April 2017

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se janë në bisedime me partnerin e koalicionit, subjektet e tjera politike në vend dhe Listën Serbe për të parë gjasat nëse ata do të jenë në kuvend në ditën kur do të sillet për ratifikim marrëveshja e demarkacionit.

“Ne do ta procedojmë në Kuvend në momentin qe e kemi të sigurtë se do ta kapërcejmë”, ka thënë Mustafa nga Dragashi, ku bëri një përurim të një rruge, njofton Klan Kosova.

“Për ne është e rëndësishme që të bëhet ratifikimi, që të liberalizohen vizat për qytetarët tanë”, ka shtuar ai.

Etiketa:
Intervistë me Prof. Dr. Vasil Iliev – Prolapsi i organeve gjenitale tek gratë

Të tjera