Kuzhina

Mushkëri pule me patate

Autori: Gazeta inFokus 14:04 | 13 May 2017

Përbërësit

500 gr mushkëri pule
4 patate
250 gr miell misri
250 gr miell
kripë
vaj Për të fërguar

Hapat

1
Mushkëritë e pulës i premë në copa të vogla, përmbi ia hedhim miell misrin, miellin, kripen dhe i përziejmë.

2
I fërgojmë në tigan, ndërsa në anën tjetër i patatet e prera i fërgojmë.
Pas pjekjes i vendosim në enën për shërbim.

3
Ju bëftë mirë!

Gazetaria Digjitale – Profesioni i së ardhmës

Të tjera