Lajme

Moti sot: Me diell dhe vranësira

Autori: Gazeta inFokus 09:00 | 04 June 2023

Gjatës pjesës të ditës së sotme do të ketë mot kryesisht me diell, por pastaj me vranësira që do të fillojnë nga gjysma e ditës.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës në orët e pasditës mund të ketë reshje shiu, përcjell Klankosova.tv.

“Situatë pothuaj e ngjashme meteorologjike do të vazhdoj edhe gjatë dy diteve të vikendit, Në pjesën e parë të ditës mot kryesisht me diell por që vranësirat konvektive do të fillojnë nga gjysma e ditës, ku më pas, në orët e pasditës do të jenë në zhvillim, për të krijuar kushte pë reshje shiu”.

“Në zona të kufizuara rrezikohet të ketë edhe stuhi lokale me breshër. Temperaturat mbesin konstante me ditët e fundit. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperendimit dhe verilindjes e lehtë dhe lokalisht e fortë”, thuhet tutje në njoftimin e IHMK-së.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
Hapet thirrja për BURSE 100% per studime ne Gazetari Digjitale nga UNI dhe Televizioni T7

Të tjera