Lajme

Moti në Shqipëri do të jetë me diell

Autori: Gazeta inFokus 07:02 | 10 June 2024

Rrymat ajror nga afrika po ndikojnë mesdhe duke sjellë temperatura të larta mbi Shqipëri.

Në Shqipëri moti do të jetë me diell dhe vranësira të pakta deri mesatare, mjegull në bregdet.

Era do të fryjë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi 15–20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 5 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur.

-Advertisement-

Temperaturat minimale dhe maksimale:

– Zonat malore 15/34°C

– Zonat e ulëta 17/37°C

– Zonat bregdetare 19/33°C

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Intervistë: Dr. Gorazd Konjanovski – Klinika Zhan Mitrev ka luajtur një rol kyç në vendosjen e themeleve në kardiokirurgji dhe…

Të tjera