Sport

Mos e humbisni super aksionin e Kosovës që për pak nuk përfundoi me gol nga Elbasan Rashani

Autori: Gazeta inFokus 19:26 | 09 September 2021

Kombëtarja e Kosovës të mërkurën mbrëma u mposhtë në Prishtinë nga Spanja me rezultat 2-0, në takimin e vlefshëm për kualifikimet e Kupës së Botës ‘Katar 2022’, shkruan Gazeta inFokus.

‘Dardanët’ nuk ishin aspak inferior ndaj spanjollëve, duke zhvilluar një ndeshje fantastike me shumë raste shënimi, por fati u mungoi para portës kundërshtare.

Të përzgjedhurit e Bernard Challandes patën mundësi të kalonin në avantazh në minutën e 15’, por goditja e fuqishme nga Elbasan Rashani përfundoi jashtë kornizave të portës.

Deri te rasti i Rashanit, futbollistët e kombëtares së Kosovës ndërtuan një aksion fantastik, i njohur ndryshe edhe si stili ‘Tika-Taka’.

Më poshtë keni super aksionin e ndërtuar nga kosovarët dhe goditjen fantastike te Elbasan Rashanit./Gazeta inFokus/

VIDEO

 

Të tjera