Sport

Momenti kur Cristiano Ronaldo shqelmon futbollistin e Liverpoolit

Autori: Gazeta inFokus 19:45 | 24 October 2021

Liverpooli e ka mposhtur Manchester Unitedin me rezultat të thellë 5-0, në duelin e zhvilluar në stadiumin ‘Old Trafford’ në kuadër të xhiros së 10-të në Premierligë, shkruan Gazeta inFokus.

Në këtë takim për ‘Djajtë e Kuq’ nga minuta e parë luajti edhe ylli portugez, Cristiano Ronaldo, i cili nuk arriti të bënte asgjë në këtë ndeshje.

Madje në një moment Ronaldon e lëshuan nervat dhe filloi ta shqelmonte Curtis Jones, ku me pas gjyqtari e ndëshkoi me karton të verdhë për sjellje jo sportive.

Më poshtë keni momentin kur Ronaldon shqelmon futbollistin e Liverpoolit./Gazeta inFokus/

 

Të tjera