Lajme

Mjeku i njohur shqiptar vdes shkaku i COVID-19

Autori: Gazeta inFokus 10:49 | 17 November 2020

Ilirjan Draçi ka ndërruar jetë si pasojë e infektimit me koronavirus, shkruan Gazeta Infokus

Lamin e ka bërë të ditur ministrja e Shëndetësisë në Shqipëri, Ogerta Manastirliu.

“Dr. Ilirjan Draçi ishte mjeku që me profesionalizëm e përkushtim i shërbeu komunitetit të banorëve të Tiranës për vite e vite me rradhë, si mjek dhe drejtues në poliklinikën e specialiteteve nr.1.Dr. Ilirjani nuk ia doli në betejën me virusin e pabesë, megjithë përpjekjet e mëdha të kolegëve në spitalin Infektiv”, ka shkruar ministrja./Gazeta inFokus/

Të tjera