Lajme

Mirësevjen në shtëpi gjeneral

Autori: Gazeta inFokus 14:27 | 27 April 2017

Ambasadorja e Kosovës në Amerikë, Vlora Çitaku i ka uruar mirëseardhje liderit të AAK-së, Ramush Haradinajt.

Çitaku ka thënë se kauzën tonë e vërtetove edhe një herë që ishte e drejtë, transmeton infokusi.com

Ajo gjithashtu ka thënë se Serbia duhet të kuptojë që po humb kohë duke dashur të kriminalizoj luftën tonë dhe luftëtarët tanë të lirisë.

-Advertisement-

Postimin e plotë të Çitakut bërë në “facebook” në gjuhen angleze mund ta lexoni më poshtë:

“Welcome home General. Our war was just. Our cause was just. And you proved it yet again.

I hope Serbia will realize that by trying to criminalize our war, our freedom fighters, they are only wasting their time, and ours.

So happy and proud!” /INFOKUSI

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera