Sport

Milot Rashica i uron mirëseardhje Ernest Muçit te Besiktasi

Autori: Gazeta inFokus 17:10 | 09 February 2024

Klubi i madh turk, Besiktas, ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e sulmuesit shqiptar, Ernest Muçi nga Legia Varshava, ku do të luajë së bashku me Milot Rashicën.

Anësori shqiptarë ka zbarkuar sot në Stamboll, ku edhe do të prezantohet nga klubi i njohur turk.

Pasi Besiktasi konfirmoi transferimin e Muçit, nuk ka munguar një koment i Milot Rashicës, i cili i ka uruar mirëseardhje tiranasit.

-Advertisement-

Rashica është te Besiktas tash e disa muaj dhe së bashku do të krijojnë një sulm shumë të shpejtë dhe të rrezikshëm për rivalët.

22-vjeçari shqiptar do të nënshkruajë për tri vite e gjysmë dhe do t’i kushtojë klubit turk rreth 10 milionë euro.

Vizitoni knanlin tonë në Youtube:

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
E treta e verteta, shpallet fituesi I trete I Lojes Shperblyese se Artmotion?

Të tjera