Sport

Milani merr një goditje të rëndë, konfirmohet një tjetër mungesë kundër Interit

Autori: Gazeta inFokus 14:32 | 15 September 2023

Milani do të luajë nesër derbin kundër Interit, aty ku do të synojë të rikthehet te fitorja në derbi dhe të marrë i vetëm kryesimin e kampionatit.

Por, në prag të këtij takimi, Milani ka marrë një lajm të keq nga infermieria.

Pierre Kalulu nuk ia ka dalë të jetë i gatshëm për Piolin, duke qenë se ka pësuar një dëmtim në kofshë pak ditë më parë dhe sot kanë qenë testet e fundit mjekësore para derbit.

Rezultatet, e kanë ndaluar futbollistin që të jetë i gatshëm për takimin e nesërm dhe me shumë gjasa, do të mungojë edhe në ndeshjen e parë të Championsit.

Milani do të ketë një tjetër mungesë të rëndësishme në derbi, ku Fikayo Tomori e ka humbur takimin për shkak të kartonit të kuq që mori në takimin e fundit ndaj Romës.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
Nëse doktor Mitrev do të përdorte hemofiltrimin me qëllim që të mashtruar pacientët, do t’i kishte mashtruar të gjithë 1738…

Të tjera