Lajme

Mickoski vazhdon me ofendime ndaj shqiptarëve, ja çfarë thotë për kryeministrin Rama

Autori: Gazeta inFokus 23:32 | 18 June 2022

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, gjatë tubimit të sotëm para qeverisë ka kritikuar edhe qasjen e kryeministrit Kovaçevski ndaj batutave të Ramës ky i fundit e quajti Dimitar Kovaçevskin “Kryeministër i ardhshme i Bullgarisë Perendimore”, raporon KlanMacedonia.

“Duhej të kthehet dhe ti thotë Ramës: Ju nuk kuptoni gjeografi e shumë më pak histori, kjo është Maqedonia ime”, tha Mickoski.

Të tjera