Auto&Tech

Mercedes rivalizon Tesla-n me veturën e re elektrike (Video)

Autori: Gazeta inFokus 16:36 | 12 May 2017

Shumë kompani kanë filluar punën për prodhimin e veturave elektrike, të cilat ngjajnë si në filmat Sci-Fi.

Tani edhe Mercedes ka publikuar një video të një makine të re elektrike, e cila pritet që të prezantohet javën e ardhshme në Paris Motor Show.

Në këtë video vërehet se makina do të jetë e segmentit SUV dhe është e pajisur me ndriçim të plotë me ngjyrë të kaltër.

Ende nuk ka detaje rreth kësaj makine e cila për momentin është vetëm si koncept.

Megjithatë, Mercedes me këtë model synon të jetë konkurrentë i fortë për makinat elektrike të kompanisë Tesla.

Klinika Zhan Mitrev i kërkon Prokurorisë sqarime, e dorëzon një kallëzim penal

Të tjera