Auto&Tech

Mercedes-Benz S-Class i Mansory është më tërheqës dhe më i fuqishëm

Autori: Gazeta inFokus 14:27 | 27 May 2021

Mansory ka vazhduar punën edhe këtë vit dhe tani ka zbuluar një paketë azhurnimi për Mercedes-Benz S-Class.

Është një paketë çuditërisht delikate që sjell përbërësit e karbonit në pjesën e jashtme, por ato mbahen në minimum. Paketa thekson “pamjen tashmë shumë elegante” të sedan fantastik dhe përfshin një spoiler të ri të buzëve të përparme, pragje të reja, dy versione të parakolpit të përparmë, dy versione të mbrojtësve, dy shpërndarës të ndryshëm të pasmë, mundësi të ndryshme të bagazhit të karbonit, çati spoiler, shfryn parakolpin e pasmë, dy versione të strehimeve të pasqyrave anësore dhe një shumëllojshmëri të shenjave Mansory që thonë se është gjithashtu një “Mercedes i veçantë”.

Gjithashtu, tre grupe të rims janë në dispozicion për klientët. Sigurisht, Mansory gjithashtu ofron përmirësime të performancës për modelet S400d dhe S500 falë një njësie të modifikuar ECU dhe një sistemi të ri të shkarkimit.

Diesel tani zhvillon 395 kuaj/fuqi dhe 837 Nm çift rrotullues, një rritje prej 65 kuajfuqi dhe 101 Nm. Përshpejtimi nga 0 në 100 km/orë zgjat 4.8 sekonda, ndërsa shpejtësia maksimale rritet përkatësisht në 270 km/orë dhe 20 km/orë.

S500 tani jep 526 kuaj/fuqi dhe 629 Nm çift rrotullues, dhe arrin “njëqind” në 4.3 sekonda, raporton motor1.

Mansory ofron një numër opsionesh përfshirë tapiceritë e brendshme dhe një shumëllojshmëri ngjyrash individuale. Përveç kësaj, ka dyshekë Mansory, një timon sportiv në një kombinim prej lëkure dhe karboni, pedale alumini dhe më shumë.

Të tjera