Rozë

“Meghan Markle besonte se do ishte Beyonce e Britanisë së Madhe”, detajet ‘tronditëse’ nga libri më i ri

Autori: Gazeta inFokus 12:16 | 26 September 2022

Meghan Markle ‘besonte se do të ishte Beyonce e Britanisë së Madhe kur të martohej me Princ Harry-n’. Kjo, përpara se të zbulonte se i urrente rregullat strikte të jetesës mbretërore dhe më pas hoqi dorë nga detyrat e saj si Dukeshë e Sussex.

Sipas një libri të ri për familjen mbretërore, Markle dhe Princ Harry u ndjenë ‘të ngujuar dhe të keqkuptuar’ nga Pallati. The “Times” shkruan se “Mbretëresha ‘u tha atyre që jeni ose brenda ose jashtë në samitin e Megxit’”.

Një burim është shprehur se Dukesha e Sussex-it ‘mendonte se do të ishte Beyonce e Mbretërisë së Bashkuar’ si një personazh i famshëm dhe mbretëror.

Low tha se anëtarët e familjes mbretërore u takuan në një të ashtuquajtur samiti Sandringham pesë ditë pasi Duka dhe Dukesha njoftuan planet e tyre për Megxit më 8 janar 2020. Gjatë diskutimeve fillestare, Mbretëresha donte që të katër familjet mbretërore të punonin së bashku shpejt për të gjetur një zgjidhje.Në ditët që pasuan, takimet u mbajtën në Clarence House, atëherë në shtëpinë e Princit Charles, duke përfshirë sekretarë nga katër familjet, përpara se diskutimet të zhvendoseshin në Pallatin Buckingham. Simon Case, sekretari privat i Princit William, ishte gjithashtu i përfshirë, duke ‘biseduar me të dyja palët’, raportoi gazeta.

Këto përfshinin pesë skenarë të mundshëm duke përfshirë dhënien e Dukës dhe Dukeshës një muaj çdo vit për aktivitetet e tyre, ose marrjen përsipër vetëm të një numri të vogël angazhimesh dhe shpenzimin e pjesës më të madhe të kohës duke bërë gjëra të tjera.

“Meghan Markle besonte se do ishte Beyonce e Britanisë së

Si pjesë e këtyre opsioneve, do të zbatohen rregullat e përgjithshme për të mos marrë vendime për përfitime financiare ose materiale – qoftë për veten e tyre apo miqtë.

Një burim i pallatit tha: “Mendoj se Meghan mendoi se do të bëhej Beyonce e Britanisë së Madhe. Të qenit pjesë e familjes mbretërore do t’i jepte asaj atë lavdi. Ndërsa ajo që zbuloi ishte se kishte aq shumë rregulla që ishin aq qesharake sa që ajo nuk mund të bënte as gjërat që mund të bënte si një individ, gjë që është e vështirë’.

Etiketa:

Të tjera