Lajme

Mediet gjermane/ Frizeri i 5-të më i mirë në botë grumbullon fonde për Shqipërinë

Autori: Gazeta inFokus 12:57 | 30 November 2019

Një ndër frizerët më të mirë në botë ka filluar grumbullimin e fondeve për të dëmtuarit nga tërmeti 6.4 ballësh në Shqipëri, ku 50 qytetarë humbën jetën dhe qindra të tjerë u lënduan, raporton portali “Front Online”.

Arben Lumi para tri viteve ishte shpallur frizeri i pestë më i mirë në botë, përderisa në qytetin ku jeton në Gjermani ka filluar aksionin humanitar, raportojnë sot mediet gjermane, transmeton “Front Online”.

Arben Lumi është me prejardhje nga Komuna e Suharekës, i cili në moshën 13 vjeçare bashkë me familjen kishin emigruar në Gjermani.

Të tjera