Sport

Mbyllet sezoni në Serie A, kjo është renditja përfundimtare

Autori: Gazeta inFokus 23:34 | 22 May 2022

Ka përfunduar në tërësi sezoni 2021/22 në Serie A të Italisë.

Milan u kurorëzua me titullin kampion pas 11 viteve, kurse Inter, Napoli dhe Juventus janë ekipet që do të garojnë në Champions League.

Dy ekipet e kryeqytetit italian, Roma dhe Lazio do të garojnë në Europa League, shkruan Gazeta Express.

Fiorentina zuri vendin e shtatë dhe do të bëjë gara në Conference League.

Cagliari, Genoa dhe Venezia janë tri ekipet që ranë në Serie B.

Të tjera