Sport

Mbyllen pjesët e para në tri takimet e Superligës, këto janë rezultatet

Autori: Gazeta inFokus 15:50 | 29 September 2021

Kanë përfunduar pjesët e para në tri takimet e Superligës, që po luhen në kuadër të xhiros së shtatë, shkruan Gazeta inFokus.

Pas 45 minutave të parë, skuadra e Llapit është duke fituar në udhëtim te Gjilani me rezultat minimal 1-0, me golin e realizuar nga Francisco Riveras në minutën e 18’.

Edhe Drenica është duke e mposhtur Malishevën me rezultat 1-0, me golin e shënuar nga Haraland Qaqi në minutën e 21’.

Kurse Ballkani dhe Feronikeli po luajnë baras 0-0 pas pjesës së parë.

Rezultatet pas 45 minutave të parë:

Gjilani 0-1 Llapi

Ballkani 0-0 Feronikeli

Drenica 1-0 Malisheva./Gazeta inFokus/

Të tjera