Lajme

Mbi një mijë raste aktive me COVID-19 në vend

Autori: Gazeta inFokus 07:41 | 12 October 2021

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë edhe një mijë e 95 raste janë aktive me koronavirus në vend.

Gjatë 24 orëve të kaluara Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka raportuar 14 raste të reja, dy viktima dhe 74 pacientë të shëruar.

Po ashtu gjatë 24 orëve të kaluara janë dhënë nëntë mijë e 795 vaksina kundër virusit korona.

img src=”https://gazetainfokus.com/wp-content/uploads/2021/10/245082355_2110158465808396_6370297450850285565_n-768×768-1-300×300.png” alt=”” width=”300″ height=”300″ class=”alignnone size-medium wp-image-1330645″ />

Të tjera