Sport

Lukaku ‘bombardon’ portën e Francës, realizon supergol nga këndi i vdekur

Autori: Gazeta inFokus 21:30 | 07 October 2021

Belgjika dhe Franca po luajnë aktualisht në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kombeve, shkruan Gazeta inFokus.

Në takimin që po zhvillohet në ‘Allianz Stadium’ në Torino, kombëtarja e Belgjikës e ka dyfishuar epërsinë në minutën e 41’.

Golin e dytë për belgët e ka realizuar sulmuesi i Chelseas, Romelu Lukaku, i cili shënoi një supergol nga këndi i vdekur, duke lenë të shtangur portierin francez, Hugo Loris./Gazeta inFokus/

Të tjera