Sport

L*uftë e barabartë mes Markut dhe Kongos, kanë mbetur edhe dy raunde

Autori: Gazeta inFokus 22:14 | 31 March 2024

Florian Marku dhe Chris Kongo janë duke luftuar në O2 Arena në Londër. Kjo ndeshje e peshës së lehtë është pjesë e një eventi të duelit më madhor Frazer Clarke – Fabio Wardley.

Një meç i barabartë është duke ndodhur mes dy boksierëve, shkruan Indeksonline

Në tri raundet e para ishte boksieri shqiptar që e dominoi kundërshtarin e tij.

-Advertisement-

Por në raundet: katër, pesë dhe shtatë Chris Kongo mori pikë më të mira se boksieri nga Lushnja.

Në këtë link mund ta shikoni “LIVE” meçin e boksierit shqiptar:

LINKU: https://rda-travel.co.uk/florian-marku-and-chris-kongo-have-to-be-pulled-apart-after-clash/

Kujtojmë që “Mbreti Shqiptar”, i pamposhtur me një rekord prej 13 fitoresh, ndërsa ka një barazim, u kthye në profesionist në vitin 2018. Fitorja e tij e fundit erdhi kundër Dylan Moran me nokaut teknik./I

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI

Të tjera