Fun & Video

Luani ikën nga cirku dhe “bën xhiro” në Romë, neutralizohet me plumba anestezie

Autori: Gazeta inFokus 10:01 | 13 November 2023

Një luan i arratisur nga cirku shkatoi frikë dhe panik tek qytetarët pranë Romës, në Itali, një natë më parë.

Kafsha e eger shpëtoi nga një cirk në Ladispoli gjatë orëve të pasdites dhe vijoi xhiron në qytet.

Pamjet e tij të filmuara nga banorët e zonës duke ecur i qetë nëpër rrugë e trotuare pranë banesave, kanë bërë xhiron e rrjetit.

-Advertisement-

Pas arratisjes autoritetet dhane alarmin ndërsa i bënë thirrje qytetarëve të qëndronin brenda banesave të tyre.

Për kapjen e tij u krijua qendra komanduese logjistike dhe u mobilizua policia dhe zjarrfikësit. Një helikopter u vendos në dispozicion gjithashtu.

Aksioni zgjati për rreth 7 orë kur veterinerët e neutralizuan me plumba anestezie dhe e lidhën për ta rikthyer atë sërish në cirk.Anëtarësohu në grupin e Infokus në Viber: GAZETA INFOKUS – VIBER – ANTARËSOHU

Dhe në grupin e Infokus në Facebook: GAZETA INFOKUS – FACEBOOK – ANTARËSOHU

Etiketa:
Studio MASTER në UNI, Merr Diplomë dhe lejeqëndrim t’përhershëm në GJERMANI

Të tjera