Lajme

Lista Serbe kushtëzon pjesëmarrjen në zgjedhje me formimin e Asociacionit

Autori: Gazeta inFokus 15:17 | 20 March 2023

Delegacioni i Listës Serbe i kryesuar nga kryetari Goran Rakiq dhe nënkryetarët Dalibor Jevtic dhe Igor Simiq kanë zhvilluar sot një takim me ambasadorin e SHBA-së në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, thuhet në njoftimin e Listës Serbe.

Siç theksohet, përfaqësuesit e Listës Serbe kanë shprehur qëndrim të qartë se “partia mbetet konsistente në qëndrimin e saj se nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet e ardhshme të jashtëzakonshme lokale në komunat në veri të Kosovës dhe Metohisë deri në kërkesat për të cilat i lamë institucionet e Kosovës janë përmbushur, që është formimi i Bashkësisë së Komunave Serbe dhe tërheqja e të gjitha njësive speciale të Prishtinës nga veriu i Kosovës ”.

Zgjedhjet në veri të Kosovës janë caktuar për më 23 prill pasi paraprakisht ishin paralajmëruar për 18 dhjetor të vitit të kaluar, të shtyra në momentin e fundit me kërkesë të bashkësisë ndërkombëtare.

SPAR hap marketin e ri në rr. Muharrem Fejza!

Të tjera