Lajme

Lirohet Enver Sekiraqa, arrest shtëpiak!

Autori: Gazeta inFokus 17:18 | 15 October 2021

Gjykata Themelore në Prishtinë ka liruar nga paraburgimi Enver Sekiraqën.

Masa e sigurisë i është zëvendësuar me arrest shtëpiak, kanë thënë burimet për Paparaci.com.

Në seancën e fundit në gjykatë, mbrojtja propozoi ndërprerjen e masës së paraburgimit dhe të vendosjen e masës së arrestit shtëpiak për Sekiraqën.

Të tjera