Lajme

Licencohen edhe 16 laboratorë privatë për kryerjen e testimeve serologjike

Autori: Gazeta inFokus 13:18 | 18 August 2020

Ministria e Shëndetësisë ka licencuar edhe 16 laboratorë privatë për kryerjen e testimeve për SARS COV 2.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se tetë laboratorë janë licencuar në komunën e Prishtinës, ndërsa, dy janë në Gjilan, dy në Ferizaj një në Graçanicë, një Lipjan, një në Vushtrri dhe një në Gjakovë.

Lista e plotë:

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Coffee Show B2B në Zagreb nga Devolli Corporation

Të tjera