Sport

Lëndohet ‘pleshti’, Pochettino tregon gjendjen e sulmuesit argjentinas

Autori: Gazeta inFokus 16:41 | 28 October 2021

Trajneri i skuadrës së Paris Saint Germainit, Mauricio Pochettino, ka folur për gjendjen e Lionel Messit, shkruan Gazeta inFokus.

Sulmuesi argjentinas apo i njohur edhe si ‘pleshti’ ka stërvitur i ndarë nga ekipi pasditen e së enjtes.

Pochetino ka treguar arsyen pse Messi ka bërë seancë stërvitore individuale.

“Messi ka një shqetësim të vogël muskulor dhe ka bërë një plan individual si masë paraprake”, tha trajneri argjentinas.

Tutje tekniku argjentinas tregoi se nesër do të vendoset se a do të luaj Lionel Messi ndaj Lille, takim ky që do të zhvillohet të premten nga ora 21:0.

Ndryshe, Pochettino për ndeshjen ndaj Lille nuk do të mund të llogaritë në shërbimet e Kylian Mbappes, i cili është i dëmtuar./Gazeta inFokus/

Të tjera