Lajme

Lëkundje sizmike në Shqipëri, tërmeti ndihet në disa qytete

Autori: Gazeta inFokus 10:03 | 28 February 2024

Një lëkundje sizmike është regjistruar pak përpara mesnate në zonën e Librazhdit.

Sipas EMSC, tërmeti me magnitudë 3.2 Rihter ishte me një thellësi fokale 10 km, teksa epiqendra ishte zona e Librazhd Qendër.

Aktualisht nuk raportohen dëme, teksa lëkundjet janë ndjerë dhe në disa qytete.

-Advertisement-

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Për Festën e Bajramit, ZBRITJE deri n’KUPË t’QIELLIT!

Të tjera