Sport

Leipzig i tregon Arsenalit çmimin e Upamecano

Autori: Gazeta inFokus 11:59 | 07 August 2019

Arsenal është i interesuar në mbrojtësin e Leipzig, Dayot Upamecano.

Skuadra gjermane ka paralajmëruar Topçinjtë se klauzola e lojtarit sillet rreth 92 milionë funta, shkruan Mirror, transmeton Klan Kosova.

Anglezët e kanë bërë qendërmbrojtësin si cak kryesor para se të nisë sezoni i ri i Premier League dhe të mbyllet afati kalimtar.

-Advertisement-

Leipzig ka treguar se nuk ka interes që ta shes 20 vjeçarin dhe se do ta linin të largohej vetëm nëse detyrohen.

Subscribe në YouTube: GAZETA INFOKUSI
Rëndësia e komunikimit efektiv midis Familjes dhe Kopshtit

Të tjera