Sport

LAJMI I FUNDIT: Milani nënshkruan kontratë katër vjeçare me kandidatin për Topin e Artë

Autori: Gazeta inFokus 21:14 | 27 October 2021

Klubi i Milanit përmes një postimi në llogarinë zyrtare në twitter ka njoftuar se kanë rinovuar kontratën me mbrojtësin danez, Simon Kjaer, shkruan Gazeta inFokus.

‘Rosonerët’ i’a kanë vazhduar kontratën Kjaerit deri në verën e vitit 2014.

“AC Milan ka kënaqësinë të njoftojë rinovimin e kontratës së Simon Thorup Kjær deri më 30 qershor 2024. Simon, një profesionist shembullor brenda dhe jashtë fushës, kapiten i Danimarkës dhe i përfshirë në listën e 30 kandidatëve për Topin e Artë 2021, iu bashkua kuqezinjve në janar 2020, duke bërë debutimin e tij në ndeshjen e Kupës së Italisë kundër SPAL. Pas 66 paraqitjeve dhe 1 golit të shënuar në ‘Old Trafford’ kundër Manchester United, Kjær dhe Milan do të vazhdojnë rrugëtimin e tyre së bashku”, thuhet në njoftimin e klubit.

Simon Kjaer po kalon në formë të mirë dhe është përfshirë në listën prej 30 lojtarëve në garë për Topin e Artë. /Gazeta inFokus/

Të tjera