Sport

LAJMI I FUNDIT: Me këtë rezultat mbyllet ndeshja mes Kosovës U21 dhe Çekisë U21  

Autori: Gazeta inFokus 20:50 | 07 October 2021

Ka përfunduar ndeshja mes Kosovës U21 dhe Çekisë U21, e luajtur në kuadër të xhiros së tretë në Grupin G, për kualifikimet e Kampionatit Evropian U21, që do të mbahet në vitin 2023, shkruan Gazeta inFokus.

Në duelin e zhvilluar në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në Prishtinë, kombëtarja e Çekisë e ka mposhtur Kosovën me rezultat minimal 1-0.

Golin e vetëm për çekët e realizoi Adam Gabriel në minutën e 38’ të takimit.

Ndeshjen e radhës ‘Dardanët’ e luajnë të martën në udhëtim pikërisht te Çekia./Gazeta inFokus/

Etiketa:

Të tjera