Sport

LAJMI I FUNDIT: Këto janë tri mungesat e mëdha të Ballkanit për ndeshjen ndaj Llapit

Autori: Gazeta inFokus 09:59 | 21 November 2021

Skuadra e Ballkanit udhëton sot në Podujevë për tu përballur me Llapin, në duelin e vlefshëm për xhiron e 14-të në Superligë, shkruan Gazeta inFokus.

Ky ballafaqim nisë nga ora 13:30 dhe zhvillohet në stadiumin në Merdarë.

Ballkani do ta luaj këtë ndeshje pa tre lojtarët kryesor të ekipit.

Gazeta inFokus nga burimet brenda kampit “portokallinjë” merr vesh se Ermal Krasniqi, Mevlan Zeka dhe Kushtrim Gashi do të mungojnë për këtë takim.

Që të tre këta futbollistë mungojnë për shkak të lëndimeve.

Para kësaj sfide, Ballkani renditet i treti me 24 pikë, kurse Llapi i gjashti me 18 sosh./Gazeta inFokus/

Të tjera