Sport

LAJMI I FUNDIT: Caktohet meçi i ri i Florian Markut

Autori: Gazeta inFokus 20:02 | 07 October 2021

Boksieri shqiptar, Florian Marku, brenda një kohe shumë të shkurtë do të ngjitet serish në ring, shkruan Gazeta inFokus.

Lajmin e ka bërë të ditur vet Marku përmes një postimi në llogarinë e tij zyrtare në facebook.

Ai ka konfirmuar se meçi i radhës do të zhvillohet me 20 nëntor në Londër dhe do të transmetohet n ë Sky Sport.

Marku nuk e ka bërë të ditur emrin e kundërshtarit, por një gjë e tillë do të mësohet shumë shpejtë.

Më poshtë keni postimin e boksierit shqiptar./Gazeta inFokus/

Të tjera